Jak szybko, dobrze i poprawnie poprawić pracę – korekta prac

Rate this post

Jak szybko, dobrze i poprawnie poprawić pracę – korekta prac

Jak szybko, dobrze i poprawnie poprawić pracę – korekta prac. Tak naprawdę szybkość, sprawność korekty prac jest bardzo mocno uzależnione od wielu czynników.

  • W tym od tematu, popełnionych błędów, wymagań promotora. Oczywiście oczywiście też od jakości dotychczasowego tekstu. Przypuszczam, że coraz więcej uczelni wyższych oferuje swoim studentom przygotowującym prace dyplomowe gotowe wytyczne jasno określające jak taka praca powinna wyglądać.

Jest to duże ułatwienie, ponieważ wszystkie te wskazówki są zebrane w jednym miejscu i w razie wątpliwości student nie musi z przerażeniem w oczach szukać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Na szczęście dla studentów uczelnie starają się precyzyjnie określać swoje wymagania dotyczące nie tylko strony merytorycznej pracy dyplomowej, ale także jej czysto formalnej części.

Za wzór niech posłuży Politechnika Lubelska. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie wspomnianych wytycznych zadbały. Znalazł się tam zapis o tym, że całość pracy powinna być napisana jednolitą czcionką. Podały również jej przykładowy rozmiar. Nazwę oraz zaznaczyły, co warto zapisać pogrubioną lub pochyloną (tzw. kursywą) czcionką. Na dodatek wszystko miłym i zrozumiałym językiem. Jestem pod wrażeniem.

Studenci innych uczelni mogą zazdrościć kolegom z Lublina wykładowców, którzy tak dbają o szczegóły. Oczywiście podejmując się korekty prac z takimi wytycznymi musisz się dokładnie poznać. Bywa, że takie wytyczne liczą nawet 30 stron. Uffff, jak skończę czytać te wytyczne to już nie bardzo pamiętam co było w środku, co jest najważniejsze w korekcie prac, itd.

Zakończenie pisania pracy dyplomowej to jeszcze nie koniec pracy nad nią. Pisanie pracy przypomina nieco zmagania jubilera. Gdy znajdzie już idealny diament, który pomoże mu ukończyć dzieło życia (czy. studia) musi przystąpić do jego oszlifowania (tu pisanie i korekta pracy dyplomowej). Trzeba nadać poprawiając pracę mu niepowtarzalny blask i wydobyć jego ukryte piękno. Dzięki tej żmudnej oraz wymagającej mnóstwa wysiłku pracy oczom wszystkich ukazuje się brylant (czy. gotowa praca dyplomowa i tytuł naukowy – dla studenta bezcenne) ogromnej wartości. Efekt wart swojej ceny.