Kilka sposobów na przyspieszenie korekty pracy, poprawy formatowania i innych jej elementów

Rate this post

Kilka sposobów na przyspieszenie korekty pracy, poprawy formatowania i innych jej elementów

Kilka sposobów na przyspieszenie korekty pracy, poprawy formatowania i innych jej elementów. Każda praca dyplomowa jest inna, a co za tym idzie nie ma jednego szablonu, według którego można szybko, automatycznie poprawić pracę. Na szczęście są w nich takie elementy (np. spis treści, dodawanie nagłówków, itp.), w stosunku do których można zastosować rozwiązania niemal automatyczne. Poprawiając prace takie rozwiązanie umożliwia nam program komputerowy. Jednakże korekta prac w zakresie wstępu lub zakończenia, „automatów” nie można niestety zastosować. Także poprawiając prace dla przykładu sprawdzenie poprawności aktów prawnych, przypisów automatów nie można użyć. Jak zatem sprawnie dokonać korekty pracy magisterskiej, by nadać jej iście brylantową wartość? Choć może brzmieć groźnie wcale takie nie jest i każdy może sobie sam z tym poradzić. Wystarczy odrobina cierpliwości i zastosowanie się do poniższych wskazówek.

  • Najlepiej zacząć od tzw. wyjustowania pracy. Symbol wyjustowania, czyli 6 równych, poziomych kresek znajdziesz w Narzędziach głównych w zakładce Akapit.
  • Można to też zrobić zaznaczając naciskając jednocześnie Ctrl + J. Dzięki temu prostemu zabiegowi praca zyskuje estetyczny wygląd.
  • Dalej możemy przejść do kolejnego etapu, którym jest interlinia. We wspomnianych wymaganiach najczęściej zalecana jest interlinia 1,5 – ona również znajduje się w zakładce Akapit. Tak jak wspomniałam wcześniej ważne jest, by tekst pracy był napisany jednolitą czcionką. Niejednokrotnie w wytycznych uczelni możesz spotkać się z zaleceniem, by była to Times New Roman, rozmiar 12.
  • Nie zapominaj o przypisach dolnych – one też muszą być nienaganne. Korekta prac dotycząca samych przypisów to dość czasochłonna czynność. W tym wypadku polecam czcionkę rozmiar 10 i interlinię 1,0. Zaczynając nową stronę skorzystaj z opcji Wstawianie ® Podział strony bądź Ctrl + Enter.

Więcej na ten temat w kolejnym wpisie.

Formatowanie pracy magisterskiej – 15 pomocnych wskazówek