Czułe słówka – Korekta prac i jej walentynkowe inspiracje

Czułe słówka – Korekta prac i jej walentynkowe inspiracje
5 (100%) 1 vote

Czułe słówka – Korekta prac i jej walentynkowe inspiracje

Czułe słówka – Korekta prac i jej walentynkowe inspiracje. Czułe słówka to w fachowym języku afektonimy. Takim mianem określamy intymne przezwiska, jakimi obdarzamy bliskie sercu osoby. Z okazji walentynek skupimy się na pełnych emocji zwrotach kierowanych do partnera lub partnerki i zastanowimy, co tak naprawdę mogłyby oznaczać.

Jak pieszczotliwie zwracać się do partnera lub partnerki? Korekta prac i jej walentynkowe inspiracje:

Tygrysku

Prawdziwie męskie określenie, pytanie tylko, którego tygrysa mamy na myśli. Tygryska ze Stumilowego Lasu, który mimo upływu lat wciąż nie może powstrzymać się od ciągłego brykania? Swoim poczuciem humoru zaraża wszystkich dookoła, a jego energia życiowa (wprost przeciwnie do typowego akumulatora) pozostaje zupełnie nie do rozładowania. A może tygrysa – jak podaje słownik  – największego spośród żyjących współcześnie dużych kotów o rdzawożółtym ubarwieniu i charakterystycznych, czarnych pręgach? Nawet taki drapieżnik po wielu latach i tak najczęściej zmienia się w domowego kociaka, ze swoim ulubionym miejscem na kanapie.

Kwiatuszku

Stokrotko, różyczko, lilijko, margerytko – to określenia skierowane do pań, nie tylko tych pięknie pachnących, ale także subtelnych i kobiecych. Ogrodowe inspiracje zawsze są świeże i pełne gracji, byle tylko nie trafić na partnera, który ochoczo będzie przeskakiwał z kwiatka na kwiatek…

Brzydalu lub brzydulo

W przypadku tego określenia mamy równouprawnienie. Swoim ukochanym brzydactwem można nazwać zarówno ją, jak i jego. Zwrot ten ma też wiele synonimów zaczerpniętych ze świata literatury czy filmu, skierowanych jednak bardziej do mężczyzn – ty mój Shreku czy Bestyjko. Tym razem słaba płeć zdecydowanie wygrywa – urodą!

Bąbelku

Czy wszystkie czułe słówka należy interpretować wyłącznie pozytywnie? Określenie bąbelek kojarzy się z dziecięcą niewinnością, a tym samym z poczuciem bezpieczeństwa, które można odnaleźć w związku. Zgodnie ze słownikową definicją, nawet szczytne intencje mogą jednak nabrać pejoratywnego znaczenia. Bąblować znaczy tyle samo, co gnuśnieć i się lenić.

A Wy jakimi czułymi słówkami zastępujecie imię swojej drugiej połówki? Być może po dzisiejszym wpisie zyska zupełnie nowy przydomek… Jak się okazuje, korekta prac może być przydatna nie tylko podczas poprawy prac dyplomowych, ale także na walentynki!