Duża i mała litera w poprawianych pracach

Rate this post

Duża i mała litera w poprawianych pracach

Duża i mała litera w poprawianych pracach – oczywiście w każdych tekstach tym samym w pracach dyplomowych zawsze dużą literą rozpoczyna się nowe zdanie.  Dla przykładu: Potrzebuje korektę pracę, uwzględniając wytyczne uczelni. Mam wszystkie dane, ale interpretacja wyników wymaga korekty.

Zawsze po zdaniu pytającym lub po wykrzykniku. Dla przykładu: O jej ale droga ta korekta! Czy za kolejną poprawę pracy muszę zapłacić? Jak jest przybliżona cena za korektę prac?

Jednakże jest możliwe by po wskazanych interpunkcyjnych znakach stosować literę małą. Tak się dzieje, wówczas, gdy tekst po tych znakach, jest kontynuację pojedynczego zdania. Dla przykładu:

Doprawdy rzadko mogę zrozumieć: o co tak naprawdę chodzi w tej poprawie?

Na informacyjnych tablicach pierwsze słowo pisze się literą dużą, natomiast jeśli chodzi o same nazwy uczestników takiej konferencji, to zastosować należy zasady określone w słowniku orograficznym.

Zgodnie z zasadami poprawnej pisowni zastosowanie litery wielkiej ze względów grzecznościowych oraz uczuciowych to indywidualna sprawa osoby piszącej lub w przypadku poprawy pracy osoby poprawiającej pracę.

Poprawiając pracę, zatem można napisać zarówno „Komórka obsługi Mieszkańców”, jak też Komórka obsługi mieszkańców”, Obsługa Pensjonariuszy, jak i Obsługa pensjonariuszy, Centrum Dobroczyńców, jak i Centrum dobroczyńców, Miejsca dla Magistrantów, jak i Miejsca dla magistrantów.

Natomiast w oznaczeniach Sala kongresowa i Centrum kultury, które nie posiadają osobowych nazw, wówczas jedynie pierwsze słowo należy napisać dużą literą.

Powszechność internetu pozwala na szybką korektę poprawności zapisu, zalecam korzystanie z dostępnych słowników:

www.ortograf.pl/zasady-pisowni/wielkie-i-male-litery-ogolna-charakterystyka-zasady-pisowni