Poprawa plagiatu – poprawa prac plagiatu
Poprawa plagiatu – poprawa pracy jest konieczna, gdy okaże się, że jest plagiatem. Ma to miejsce gdy program wyświetli komunikat o wysokim wskaźniku kopii pracy od innego autora. Wymagana jest wówczas modyfikacja całej pracy. Poprawa plagiatu dokonywana jest po dostarczeniu przez Klienta szczegółowego raportu oraz pracy, której dotyczy pełny raport. Poprawiony tekst, sprawdzany jest ponownie programem antyplagiatowym.
WAŻNE! – od stycznia 2019 roku na uczelniach obowiązuje ministerialny Jednolity System Antyplagiatowy (JSA). Dostęp do systemu ma wyłącznie promotor. Raport szczegółowy JSA zawiera informację o czterech współczynnikach, wynik tzw. wiodący jest decydujący. Co do zasady współczynniki te mogą miećc trzy kolory:
- zielony, gdy wynik wiodący współczynnika plagiatu nie przekroczy 25%, powinien on być zaakceptowany przez promotora, ale nie zawsze tak jest,
- pomarańczowy kolor, zazwyczaj dotyczy wyniku wiodącego plagiatu między 30% a 50%,
- czerwony kolor, wówczas gdy plagiat przekracza 50%.
W praktyce na uczelniach jest bardzo różnie, nie ma ustawowej granicy, która określa kiedy praca może zostać zaakceptowana a kiedy nie. Jest to wyłącznie indywidualna decyzja promotora. Najczęściej jednak przyjmuje się granice 25%-30%.
Często osoby są zaskoczone, że wykonywały raport z plagiatu w innym systemie i było dobrze, a teraz z uczelni otrzymali inny raport. Tak sytuacja często się zdarza, bo uczelnia prócz weryfikacji bazy internetowej, bazy aktów prawnych, obecnie sprawdza głównie pracę z bazą prac już obronionych tzw. ORPPD – Ogólnopolskie Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych. Czas między jednym raportem, a kolejnym jest bardzo istotny. Im krótszy tym lepiej, bo cały czas baza prac złożonych stale się powiększa. Może zatem być tak, że w kolejnym raporcie system wskaże te fragmenty pracy, których nie było w pierwszym raporcie JSA.
Po wykonaniu pracy z mojej strony, gwarantujemy, że wskaźnik wiodący będzie wynosił od 5% do maksymalnie 20%. Dodam, że studenci mają możliwość wielokrotnej poprawy pracy. Można zatem spróbować samodzielnej poprawy i jeśli nadal będzie plagiat, to zapraszam do współpracy.
Merytoryczna poprawa pracy następuje po uwidocznieniu konkretnych niedociągnięć w pracy. Korekta merytoryczna dotyczy zarówno logicznej strony treści pracy, spójności z tematem, dopisania brakujących treści itp.
Korekta polonistyczna to dokładne przeanalizowaniu pracy pod kątem błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych itp.
Techniczna poprawa pracy polega na przygotowaniu jej do druku, zazwyczaj cały dokument poddaje się formatowaniu (korekta marginesów i nagłówków, poprawy rysunków, tabel, wykresów, utworzenie listy tabel i rysunków oraz biografii).
Bardzo często korekty wymagają powoływane źródła. Tu często trzeba pracę dostosować do wytycznych i zastosować wymagany system cytowania (źródła, przypisy), mało tego często są braki w powoływanej literaturze i to trzeba koniecznie poprawić i uzupełnić.
Stronę wyszukiwano po słowach:
jak poprawić antyplagiat, poprawa plagiatu, poprawa pracy po plagiacie, jak poprawić plagiat w pracy, korekta plagiatu, poprawa prac plagiat, poprawa pracy.