Poprawa prac, poprawa merytorycznych błędów w pracy, styl pisania i jego korekta w pracy

Rate this post

Poprawa prac, poprawa merytorycznych błędów w pracy, styl pisania i jego korekta w pracy

Poprawa prac, poprawa merytorycznych błędów w pracy, styl pisania i jego korekta w pracy. Osoba pisząca swoją pracę dyplomową czy to licencjacką lub magisterską powinna dokładnie przestrzegać reguł. Częste błędy dotyczą błędów edytorskich, merytorycznych albo stylistycznych. Takiego typu mankamenty mogą wpłynąć na jakość pracy. Student, w tym celu powinien dokładnie zapoznać się z wymogami jakie stawia uczelnia pracy dyplomowej. Najczęściej popełniane błędy jakie najczęściej poprawiam w pracy.

  • Złe sformułowanie głównego problemu badawczego oraz hipotez – to wymaga gruntownej korekty pracy

Metodologia badań własnych jest bardzo ważnym rozdziałem, bowiem w nim zawarte są przeprowadzone przez osobę badania oraz ich rezultat. Na ogół metodologia dotyczy poprawy sformułowanych problemów badawczych jak i przyjętych hipotez. Problem główny i szczegółowy powinien być sformułowany w sposób jasny i konkretny podobnie jest z hipotezami, które muszą one odpowiadać na pytania badawcze, przyjęty temat i zrealizowane badania.

Przykład źle sformułowanego błędu badawczego, który musi zostać w pracy poprawiony: „,Czy alkoholizm może mieć jakikolwiek negatywny wpływ na zdrowie człowieka, ponieważ niszczy on organizm?’’

Poprawa sformułowanego problemu badawczego to:

  • ,,Czy alkoholizm ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka?’’

Poprawa pracy dotycząca, problemów badawczy jak już wcześniej wspomniano musi być konkretna i zwięzła.  Poprawnie dokonana korekta pracy w tym zakresie spowoduje, że  sformułowana hipoteza będzie wynikała z problemu badawczego i będzie wyglądała w taki sposób:

  • ,,Alkoholizm ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka’’. Bowiem hipoteza jest odwróceniem znaczenia problemu badawczego, niczym innym jak jego odzwierciedleniem. Bardzo często poprawa w pracy hipotezy musi wynikać z problemu badawczego.

Od osoby dokonującej korektę pracy wymaga się bezwzględnie dobrej znajomości tematu, ale przede wszystkim pracy, którą podejmuje się poprawić.

Często w przeprowadzając badania osoby jako narzędzia badawczego używają kwestionariusza ankiety, w którym pytania powinny być krótkie i konkretne, tak aby osoba wypełniająca ankietę nie miała problemów z odpowiedzią na pytanie. Należy także pamiętać o metryczce, która jest ważna, zawiera ona na ogół wiek osób biorących w udział w ankiecie, wykształcenie oraz miejsce zamieszkania – miasto lub wieś.